Борусия (Дортмунд) и Шалке 04 изиграха още едно много вълнуващо Дерби на Рур, но този път "кралскосините" бяха големият победител.

На "Сигнал Идуна Парк" те победиха в 4:2 в луд мач, в който "жълто-черните" играха половин час с двама души по-малко. Резултатът убива последните им надежди за титлата, която по всяка вероятност отново отива в Байерн.

Головете, нервите и картоните (в двата цвята) отново изобилстваха на терена. Гостите получиха шест жълти картона, а домакините два червени и нито един жълт.

Нападателите Марко Ройс в 60-та минута и Мариус Волф в 65-та бяха изгонени за влизания отзад срещу съперници без да играят с топката.

Първият червен картон дойде при 2:1 за Шалке, а вторият при 3:1.

Иначе Марио Гьоце откри резултата само след 14 минути игра, но Борусия за пореден път през сезона показа големи колебания в защита и допусна пълен обрат. Даниел Калиджури от дузпа в 18-та минута и Салиф Сане 10 минути по-късно вкараха за 2:1.

Даниел Калиджури отбеляза втория си гол в 62-та минута, а с двама души по-малко Аксел Витсел върна гол за Борусия - 2:3 пет минути преди края на редовното време.

В следващата атака обаче Шалке реши всичко в сблъсъка с попадение на Бреел Емболо за 4:2.

Така Дортмунд остава на точка зад лидера Байерн, но и с мач по-малко. Шалке е 15-и с 30 точки и към момента изглежда сигурен в оставането си в Бундеслигата.