ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите по възможно най-драматичния начин. "Червените" спечелиха с 3:1 дузпи срещу носителя на Купата на Латвия Лиепая след 0:0 в редовното време и продълженията на мача в балтийската държава.

"Червените" отново изиграха много слаб мач срещу този съперник, но късметът и вратарят им Густаво Бусато ги спаси, хващайки две дузпи на съперника. Трета пък беше пратена в аут. Ахмед Ахмедов изпусна наказателен удар за българския тим, но въпреки това Стойчо Младенов се поздрави с успешен повторен дебют начело на ЦСКА.

Към представянето на отбора ще има много въпросителни. Подобно на мача под ръководството на Любослав Пенев, ЦСКА нямаше никаква идея как да порази вратата на латвийския съперник. Този път имаше 120 минути да го направи, но се ограничи до два пропуска на Жорди Кайседо в края на първото полувреме. Така в общо 210 минути вратата на Лиепая не бе поразена.

"Червените" все пак са в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, където ще срещнат хърватския Осиек.

Началото на мача не бе особено атрактивно. Двата отбора играха мудно и се неутрализираха лесно в отбрана. Все пак ЦСКА бе по-активният отбор в предни позиции, но това не даде плодове в първия половин час.

Вместо това Лиепая направи първия пропуск и то значим. Сърбинът Милан Миросавлиев бе изведен на чиста позиция, но ударът му по земя мина покрай вратата.

Снимка: Официален сайт

В 34-ата минута "червените имаха шанс. Удар на Брадли Мазику бе блокиран, а последвалият опит на Яник-Сони Вилдшут прелетя над вратата.

Истински добрите възможности за гостите дойдоха в края на полувремето. Първо в 39-ата минута Йоан Байи финтира прекрасно топката на аут линията и я сложи на главата на Жорди Кайседо. Последва удар на еквадорския нападател, който беше спасен прекрасно от вратаря Крисянис Свиедрис.

Две минути по-късно Кайседо имаше още един златен шанс. Той получи от Вилдшут, финтира вратаря и стреля, но топката бе избита от защитник на гол линията.

Втората част започна като първата - много скучно. Играта се накъсваше от множество нарушения и това не се промени в много дълъг период.

В 86-ата минута латвийците бяха много близо до гол, но техен удар бе блокиран от Юрген Матай и мина покрай вратата.

Цялото второ полувреме бе на много слабо ниво от "червените" и реално не се виждаше как ще отбележат попадение. Във всичките 90 минути имаше общо по един точен удар на сметката на двата отбора.

В двете продължения по 15 минути нищо не се промени - нулева идея от двата отбора как да стигнат до попадение. Георги Йомов имаше една възможност за нещо по-различно, но реши да играе индивидуално и сгреши.

Дузпите за ЦСКА: Кери вкара, Кайседо вкара, Ахмедов пропусна, Жеферсон вкара,

Дузпите за Лиепая: Шимич вкара, Ткачук пропусна, Шабала пропусна, Кейта пропусна