Лудогорец за втора поредна година приключи безславно участието си в Шампионската лига с отпадане в първи кръг.

Играчите на Стойчо Стоев загубиха и втория мач срещу унгарския Ференцварош след 2:3 в Разград и с общ резултат 3:5 напускат надпреварата. Само преди година отново унгарският шампион в лицето на МОЛ Види спря разградчани, тогава във втори кръг.

Това означава, че българският шампион ще продължи в по-непретенциозния евротурнир Лига Европа от втори квалификационен кръг, където ще играе с исландския Валур, наглед непретенциозен съперник. "Орлите" отново допуснаха твърде много пропуски в защита, а съперникът им пак бе ефективен, както отива на един класен отбор.

Снимка: Bulphoto

Лудогорец допусна пасив от 0:2 в началото и веднага върна един гол, след което изпусна дузпа чрез Швиерчок и златен шанс да излезе на почивка поне при равенство. През втората част головото шоу продължи с по едно разменено попадение, но това не бе в интерес на родния отбор. За капак Козмин Моци си изкара директен червен картон в края на мача.

Шампионите започнаха слабо двубоя и съперникът бе по-активен в атака, въпреки че имаше аванс в общия резултат.

След няколко опасности пред Ренан, в 17-та минута натискът даде резултат. Центриране от корнер бе засечено от Игор Каратин на далечната греда, който не бе опазен от играчите в зелено - 1:0 за отбора на Серхи Ребров.

Само три минути след това Марселиньо можеше да върне своите в играта след хубаво изпълнение на пряк свободен удар. Топката обаче срещна страничната греда.

Още в ответната атака Ференцварош наказа съперника си за втори път. След поредица неубедителни намеси срещу Олександър Зубко, топката стигна до Микал Сварка, който от малък ъгъл прониза Ренан за втори път.

Головете обаче продължиха да валят. В 24-та минута разградчани върнаха едно попадение чрез Георги Терзиев, който перфектно засече топката с глава от корнер.

Малко след това Марселиньо получи втори шанс от пряк свободен удар на идентична позиция, но този път удара мина встрани. Близо, но недостатъчно.

Снимка: БТА

В 28-та минута обаче Лудогорец получи дузпа след нарушение срещу Якуб Швиерчок, който бе задържан от Ловренчич. Зад топката застана именно полякът и опита с паненка да преодолее вратаря, но последва спасяване. Грешно решение.

След това постепенно унгарците си върнаха притежанието на топката и по-продължително държаха съперника далеч от нея. Лудогорец опитваше с опасни центрирания, но до края на полувремето не създаде напрежение пред стража на гостите.

Втората част започна кошмарно за Лудогорец. Токмак Нгуен проби по левия фланг, стреля и топката се отклони в Горалски, за да се окаже неспасяема за Ренан - 3:1.

В 69-та минута за първи път късметът се усмихна на домакините. След центриране на Чибота от ляво, Марсел Хайстер си отбеляза автогол под натиска на Горалски - 2:3.

Лудогорец се активизира след попадението в търсене поне на равенство и в 76-та минута удар на Жоржиньо с глава мина близо до страничната греда. Малко след това изстрел на резервата Дан Битон от далеч бе спасен от стража на гостите, който изби в корнер.

В 82-та минута надеждите на феновете тотално умряха след директен червен картон на Козмин Моци, който с опасно и високо вдигнат крак изрита съперник в центъра на терена.

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 22. Икоко (Сисиньо 64'), 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков, 44. Горалски, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо (Битон 64'), 13. Чибота, 10. Шверчок (Кешеру 45')

ФЕРЕНЦВАРОШ: 90. Дибуз, 7. Ихнатенко, 8. Ловренчич, 11. Зубков, 14. Кхаратин, 25. Блажич, 26. Хейстер, 33. Двали, 50. Прискин, 92. Шкварка, 93. Нгуен