Лудогорец записа първа победа през 2019-а надигравайки гостуващия Ботев (Враца) с 2:0 в среща от 24-ия кръг на Първа лига.

Успехът за разградчани дойде с две попадения през първото полувреме, чиито автори станаха двама емблематични играчи на клуба - Козмин Моци и Клаудиу Кешеру.

Това е глътка възхух за наставника Антони Здравков, който не записа пореден разочароващ резултат от началото на пролетния полусезон.

Врачани за втори път през сезона записаха три поредни загуби и за тях футболната 2019-а далеч не започва успешно.

Целият сблъсък в Разград бе много интересен за българските стандарти и не липсваха голови положения пред двете врати. Още в първите 20 минути тимовете имаха по една добра ситуация.

Снимка: БТА

Новото попълнение на разградчани Адриан Попа центрира към Кешеру в 16-та минута, но сънародникът му се размина с топката на перфектна позиция.

Врачани отвърнаха с удар с глава на Антон Огнянов, който изпусна от вратарското поле. Това бе добър шанс за гостите да шокират рано съперника.

Вместо това се стигна до първото попадение за Лудогорец. Козмин Моци се разписа в 33-та минута след центриране на Марселиньо от дясно.

Вторият гол за шампионите дойде само пет минути по-късно и то по прекрасен начин. Кешеру се разписа с фантастичен изстрел от границата на наказателното поле и не остави шанс на Кристиян Костов.

През втората част Лудогорец продължи да доминира и съвсем спокойно можеше да стигне до още попадения. В 56-та минута Костов спря Кешеру, спасявайки удара му, а на другата врата Пламен Илиев парира изстрел на Домовчийски.

Врачани имаха шанс и чрез резервата Мирослав Будинов, който прехвърли Илиев и вратата, озовавайки се сам срещу стража.

В края Антон Недялков отправи страховит изстрел отдалеч и нацели горната греда на Костов. Резултатът се запази.

Така Лудогорец вече има 56 точки и води с четири на втория ЦСКА. Ботев (Враца) е на 10-а позиция с 27 точки.