Германия и Испания завършиха наравно 1:1 в най-очаквания двубой от първия ден на втория сезон в Лигата на нациите по футбол.

В Щутгарт Ла Роха изравни късно в 96-ата минута с дебютен гол на защитника на Валенсия Хосе Гая, като преди това германците поведоха с попадение на Тимо Вернер в 51-ата минута.

Голямото съперничество се поднови за първи път в значим мач от Световното първенство през 2010-а, когато испанците си извоюваха място на финал след победа с 1:0.

Сега срещата бе далеч по-маловажна, но заряд определено не й липсваше. Давид Де Хея спаси удар с глава на Тило Керхер през първата част, а на другата врата Родриго се засуети и не стреля на празна врата.

Германците бяха по-активни и направиха пропуски чрез Юлиан Дракслер и Лерой Сане, а удари на Серхио Бускетс и Родриго бяха спасени от Кевин Трап до края на първото полувреме.

Бундестима откри в 51-ата минута, когато новото попълнение на Челси Вернер финтира двама бранители в наказателното поле и стреля точно по земя.

Родриго, който преди дни подписа с английския Лийдс, продължи да пропуска на другата врата, а Вернер бе близо да покачи за 2:0, но също не намери целта при хубав шанс.

В 78-ата минута Никлас Зюле видя как ударът му с глава е спасен от Давид Де Хея. Все пак в 96-ата минута късметът се усмихна на Испания. Меко центриране на Феран Торес бе отклонено от Родриго с глава. Пред гол линията Гая добави за 1:1. Легнал извън очертанията на терена играч на германците покри бранителя, който привидно бе в засада.

В другия мач от тази група 4 на Лига "А" Украйна победи Швейцария с 2:1.