ЦСКА се измъчи сериозно във втората си предсезонна контрола в Австрия, като победи с 5:3 четвъртодивизионния местен тим Кематен. Този отбор не би следвало да е особено претенциозен, след като се състезава в аматьорските нива из тиролската провинция на Австрия.

Но той поведе през първото полувреме, за да се стигне до обрат и 3:1 за ЦСКА, с попадения на Брайън Морено, новото попълнение Лазар Туфегджич и автогол на Калинович, който е за селекция с куриозни изпълнения.

Но Кематен сензационно изравни до 3:3 с два гола на Гатахер и за "червените" оставаха 15-ина минути да спечелят все пак контролата.

Марк-Емилио Папазов вкара за 4:3, а отново сърбинът Туфегджич реализира за крайното 5:3. Това бяха първи голове за халфа, привлечен от Спартак (Суботица) по лично настояване на новия наставник Саша Илич.

Друг играч, който впечатли, бе Станислав Шопов, участвал дейно във всеки от головете на ЦСКА и асистирал персонално за два от тях.

Поредна лоша новина сполетя Илич - капитанът Мено Кох свали лентата и излезе от игра с травма в средата на първото полувреме. Ситуацията с централните бранители в отбора е кризисна - Юрген Матай още не е възстановен, Енес Махмутович ще е извън игра поне 10 дни...

В мача не взеха участие и други основни играчи като националите на България Иван Турицов и Георги Йомов, както и Яник Вилдсхут, и звездата в атака Жорди Кайседо.

Стартовият състав: Алекс Божев, Маурисио Гарсес, Мено Кох, Росен Маринов, Галин Минков, Йоан Бауренски, Амос Юга, Федерико Варела, Станислав Шопов, Йоан Баи, Браян Морено.

В игра влязоха Християн Петров, Асен Дончев, Тибо Вион, Жеферсон Телес, Лазар Туфегджич, Марк-Емилио Папазов, Мартин Смоленски, Калоян Кръстев, Радослав Живков.