Манчестър Юнайтед постигна знаменит обрат от 0:2 до 2:2 срещу Бърнли с два много късни гола в междинния 24-и кръг на Висшата лига.

Оле Гунар Солскяр бе на секунди от първа загуба като мениджър на клуба, но отборът му показа изключителен дух в последните мигове, за да спаси кожата си и да избегне първо поражение от този съперник на "Олд Трафорд" от 1962 г. насам.

Юнайтед игра атакуващо през целия мач, но невероятен Том Хийтън на вратата на Бърнли бе много близо до това да донесе знаменита победа на своя тим. "Червените дяволи" обаче показаха завиден характер, какъвто личеше и под ръководството на Сър Алекс Фъргюсън, който отново гледаше от трибуните.

Бърнли има за какво да съжалява, тъй като се защитаваше много добре в хода на почти целия двубой, но капитулира под натиска на съперника си и ревящата домакинска публика в последните минути.

Интересното е, че първото полувреме завърши без голове, въпреки натискът на Юнайтед, който така или иначе не доведе до нито един точен удар. Играчите на Шон Дайш добре ограничаваха ситуациите пред наказателното си поле и удари на Мата, Погба и Рашфорд от добри позиции бяха твърде неточни.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Втората част обаче имаше всичко. Бърнли шокиращо поведе в 51-та минута след груба грешка на Андреас Перейра, който подари топката на Джак Корк и последният асистира на Ашли Барнс - 1:0.

Юнайтед атакуваше в търсене на изравняването, но Том Хийтън, който е юноша на тима, направи няколко изумителни спасявания. Така се стигна до 81-та минута, когато след центриране на Ашли Уестууд Крис Ууд направи това, в което е най-добър - вкара с глава за 2:0.

"Олд Трафорд" утихна и се чуваха само феновете на Бърнли, но в 87-та минута Джеф Хендрикс направи голяма грешка, хващайки Джеси Лингард в наказателното поле. Точно изпълнена дузпа на Пол Погба, който бе много неубедителен в целия мач, върна надеждите на домакините.

В петте минути продължение Юнайтед натика съперника си в наказателното поле и стигна до равенството. Едно от десетките центрирания бе засечено от Алексис Санчес с глава и последва ново изумително спасяване на Хийтън. При добавката обаче централният защитник Виктор Линдельоф не остави нищо на случайността - 2:2 и голяма радост въпреки негативния резултат.

Юнайтед остава на шестата позиция с актив от 45 точки, а Бърнли е 15-и с 23 точки. Така победната серия на Солскяр бе прекъсната и той не стана първият мениджър със седем поредни победи в първенството в първите си седем мача. Остава на квота "6", където са още Пеп Гуардиола и Карло Анчелоти.