Възпитаниците на Рафаел Бенитес победиха с 3:0 френския Лил и чакат утрешния жребий в надпреварата.
Мърсисайдци паднаха с 0:1 преди седмица във Северна Франция, но днес бяха класически.
Два гола на Фернандо Торес и едно попадение на Стивън Джерард за крайното 3:0.
Бенитес спечели мача с отлична тактика и показа, че "червените" са един от основните претенденти за отличието.
Срещата реванш започна по най-добрия начин за Ливърпул и "Анфийлд" изригна след 9 минути игра.
Лукас премина през двама играчи на Лил и след съприкосновение с Рами падна в наказателното поле на гостите.
Главният съдия Никола Рицоли посочи бялата точка, а капитанът Джерард не сбърка за 1:0.
Още в следващата атака "червените" можеха да стигнат до второ попадение.
Невероятна солова акция на Торес, удар на испанеца, но този път топката не попадна в мрежата на Ландрьо.
Въпреки тези ситуации играчите на Лил не се стъписаха.
В 30-ата минута Агер игра с глава след добро центриране, но Каут не успя да отбележи.
Лил отговори с невероятен шанс за изравняване.
Героят от миналия мач Азар направи двойно със свои съотборник, излезе сам срещу Рейна, чукна топката, но испанският страж показа своята голяма класа.
До края на полувремето Ливърпул изпусна още два добри шанса - Торес и Агер обаче стреляха неточно.
Вихрено начало за англичаните и през втората част.
В 49-ата минута Инсуа изчисти една топка, тя прехвърли Рами и се озова в Торес. Нападателят напредна и без проблем вкара за 2:0 – първи гол за испанският национал в евротурнирите за сезон 2009/10.
Торес продължи да е най-активният футболист на Бенитес кат още два пъти пробва късмета си, този път не успешно.
Треньорът на френския тим Руди Гарсия реши да замени ветерана Фро, пускайки в игра Диара, а в 70-ата минута на терена се появи и Аубамейанг.
Само две по-късно именно той можеше да донесе радост за своя наставник, но отблизо стреля над вратата.
В 82-ата минута Каут се опита на два пъти от 30-ина метра да пробва рефлекса на Ландрьо, но френският страж се справи.
В 89-ата минута всичко свърши.
Джерард навлезе в пеналта на гостите, стреля силно, Ландрьо спаси, но топката попадна в Торес, който реализира втория си гол в мача.
"Анфийлд" ликуваше след 3:0.
Мачът се игра пред над 45 000 зрители, а сред тях бе и селекционерът на Аржентина Диего Марадона.
Ливърпул – Лил 3:0
(1:0) Джерард 9’ (дузпа)
(2:0) Торес 49’
(3:0) Торес 89’