Символичните гости от Ливърпул набързо взеха солидна преднина. Още в 14-ата минута Лейтън Бейнс си вкара автогол след центриране в наказателното поле на Луис Суарес. Това изнерви мениджъра на Евертън Дейвид Мойс, тъй като в същата атака Суарес сякаш опита симулация, която не бе наказана.

Уругваецът направи резултата 2-0 в 20-ата минута, след като се откъсна от Джагиелка и засече центриране от фаул на Джерард. Домакините бързо отговориха и 2 минути по-късно Лион Осман намали.

В 35-ата минута Стивън Нейсмит пък направи 2:2. Като цяло домакините бяха по-добрият отбор в срещата, но в края на мача можеха и да загубят, след като наглед чист гол на Луис Суарес бе отменен заради засада.

Евертън остава пети след хикса, докато Ливърпул заема 12-ата позиция, предаде БГНЕС.

szólj hozzá: Everton vs Liverpool 2:2 GOALS HIGHLIGHTS