България победи Словения с 3:0 в първата си среща от олимпийската квалификация в София.

"За нас беше много важно да стартираме този турнир с победа. Имахме доста голямо напрежение преди мача, заради задължителната победа. Бяхме допълнително затруднени от контузията на Андрей Жеков, но според мен изключително важно беше, че успяхме да покажем характер, да играем от началото до края на мача за всяка една топка и това ни помогна да спечелим. От спортно-техническа гледна точка, разликата дойде от по-малкото грешки, които направихме в начален удар и в атака. Смятам, че спечелихме закономерно", каза Владо Николов, цитиран от БГНЕС.