Наставникът на България Марчело Абонданца започна срещата с Диана Ненова, Добриана Рабаджиева, Христина Русева, Мария Каракашева, Елица Василева, Страшимира Филипова и либеро Мария Филипова.

Българките започнаха отлично срещата и набързо успяха да поведат със 7:1, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:2. Добрата игра на националките ни в атака и на блокада им позволи при второто прекъсване да водят с 16:8. До края на първата част домакините поддържаха аванса си и заслужено спечелиха гейма с 25:17.

Втората част започна много оспорвано и резултатът се движеше точка за точка до 6 равни, след което националките ни поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. При второто прекъсване преднината на домакините бе 5 точки - 16:11. Отличната блокада и атака на българките не остави никакви шансове на гостите във втората част и България спечели с 25:18.

През третата част домакините започнаха повече от устремно и набързо поведоха с 8:1 при първото техническо прекъсване. Българките бяха повече от категорични и при второто прекъсване вече водеха с 12 точки - 16:4. До края на мача домакините нямаха никакви проблеми и категорично и заслужено спечелиха с 3:0 гейма.

Втората среща на българките е утре от 17.30 часа срещу Франция, която по-рано днес надви Турция с 3:1 гейма, предаде Гонг.