След като вчера се справиха с Швейцария с 3:0 гейма, днес националките ни надделяха над Франция с 3:1 гейма.

Срещата започна равностойно и резултатът се движеше точка за точка до 3:3. Последваха три поредни точки за България, а при първото техническо прекъсване националките ни водеха с 8:6. Гостите успяха да изравнят при 9:9, а след това поведоха с 2 точки. България изравни на два пъти при 14 равни и 15 рани, но при второто прекъсване националките ни изоставаха с точка - 15:16. След второто прекъсване играта стана много оспорвана, а резултатът бе изравняван шест пъти, преди Франция да поведе с 2 точки при 23:21. Независимо от отличната игра на Елица Василева, която реализира 11 точки през първата част, гостите спечелиха гейма с 25:23.

Българките започнаха много по-организирано втората част, поведоха още от самото й начало и при първото прекъсване водеха с 8:6. Франция изравни при 8:8, но последваха четири поредни точки за България и националките ни поведоха с 12:8, а при второто прекъсване водеха с 16:11. Домакините успяха да увеличат преднината си до 6 точки при 18:12 и в крайна сметка взеха гейма с 25:20.

Резултатът в началото на третият гейм се движеше точка за точка до 3 равни, след което българките заиграха страхотно на блокада и при първото прекъсване водеха с 8:4. Домакините успяха да поддържат аванса си , а при второто прекъсване вече водеха с 16:10 благодарение най-вече на блокадата на отбора. Последваха 5 поредни точки за България и домакините дръпнаха с 21:10. Националките ни затвориха гейма с 25:15.

Домакините показаха отлична игра в началото на четвъртата част и набързо поведоха с 5:1 и 8:3 при първото техническо прекъсване. Българките продължиха с добрата си игра и при второто прекъсване водеха с 6 точки - 16:10. До края на гейма националките ни нямаха проблеми и спечелиха гейма с 25:15 и съответно мача с 3:1.

След изиграването на двата си мача България има пълен актив от две победи. Франция и Турция имат по една победа и по една загуба, а Швейцария е без спечелен мач. Последната среща на България на турнира е утре от 17.30 часа срещу Турция. В последния си двубой пък Франция ще играе срещу Швейцария от 15.00 часа, информира Гонг.