Без сметки, а с амбиция за нови 3 точки играят нашите, тъй като въпросителните около определянето на следващите съперници зависи още от късния мач Словакия – Полша и втората среща в група B между Русия и Чехия.

Срещу Естония сме в плейофа, после ни чака Русия

Стойчев очаквано не направи промени в стартовия си състав – Жеков, Йосифов, Тодоров, Казийски, Алексиев, Николов и Иванов.

Раул Лозано пък пак пусна Анднае, Кром, Грозер, Хубнер, Бьоме и либеро Тил.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Срещата в Прага стартира с грешен сервис на Виктор Йосифов в мрежата, но Тодор Тодоров изравни за 1:1. Немците ни дръпнаха при 2:4, но ние постигнахме обрат за 7:5, след което Раул Лозано взе почивка. С блок спечелихме първото техническо прекъсване при 8:5.

Йосифов ни изведе до 10:5, като за съперника влезе Кампа. Теодор Тодоров реализира за 14:8, взехме и следващата точка за 15:8. Казийски направи ас за 16:10, и продължихме с аванса от 6-7 точка (18:11, 19:13, 21:15)

Стойчев пусна в игра Ананиев на местото на Казийски при 22:15, последва блок на Тодоров за 23:15. Първият ни гейм-бол дойде при 24:15, а частта взехме след акция на Тодоров с 25:16.

ВТОРИ ГЕЙМ

Германия ни поведе с 3:2 , но чрез Владо Николов доиде третото равенство в частта. Блок на Алексиев направи 6:5. Първото техническо прекъсване бе за съперниците ни при 7:8.

Казийски бе по-добър край мрежата за 8:8, след което Христо Цветанов влезе за първи път на Евро`2011 в полето. На второ техническо прекъсване успяхме да дръпнем с 3 точки - 16:13.

Лозано взе първото си прекъсване в частта при 17:15, а Жеков не позволи да бъдем догонени, атакувайки успешно за 18:16. Влезлият като резерва Цветан Соколов се разписа за 19:17.

След като удържахме крехкия си аванс от 1 точка, Казийски го удвои с ас (21:19) и с атака (22:20). Теодор Тодоров излезе за едно разиграване, за да може Георги Братоев за изпълни сервис.

Германия ни изравни при 23:23, а Стойчев взе почивка. Изпуснахме първия си гейм-бол при 24:23, но Соколов спечели втората ни възможност – 25:24. не успяхме на затворим гейма, а атака в аут на Тодоров бе отсъдена и така Германия ни обърна за 25:26. С блокада срещу Казийски немците взеха частта (25:27), а така изравниха резултата за 1:1 гейма.

Цветан Соколов остана в игра на мястото на Владо Николов, а Христо Цветанов вместо Виктор Йосифов в третия гейм.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Андре атакува първи успешно по диагонала, но след това греши за 2:2. Нашите със спокойно и бавно темпо продължиха да играят, а не веднъж съдиите леко подкрепиха противниците ни. Първото техническо прекъсване бе за Германия при 5:8.

Теодор Тодоров взе 8-мата ни точки срещу 10 за немците. При 9:11 в игра се върна Йосифов при центровете, веднага след което по късия диагонал Алексиев догони на точка противниците ни, а Цветан Соколов изравни – 11:11. Със стабилен сервис на Кром, Германия пак взе 2 точки (12:14). Второто техническо прекъсване бе при 14:16.

След него направихме две поредни точки за равенство, а Соколов успя да реализира за 17:16 и 18:17 в наша полза. Реферът Азис пак ни спести една точка, която присъди на Германия за 18:18. При 21:22 Кром напусна за сметка на Поп, а Жеков се разписа за 22:22. Последва точка на Матей след като си поигра по немската блокада за 23:23, но първият гейм-бол бе за Германия при 23:24. Матей пак изравни – 24:24, че и ни изведе с блокада до 25:24. последва грешка в атака на немците, с която спечелихме частта с 26:24 и поведохме с 2:1, а това прати Германия вкъщи без шанс да продължи напред!

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ

Теодор Тодоров ни изведе с блокада за 3:0 точки, а Казийски до 4:1. Жеков намери добре Тодоров за 5:2, а след това плеймейкърът ни сам блокира за 7:3. Стойчев се опита да "си скъса сакото" след грешен сервис на Соколов, но бързо влязохме в първото техническо прекъсване при 8:4.

Вече с мисълта, че се прибират вкъщи немците тотално се разконцентрираха и изпопадаха на полето правейки резултата 10:3. Казийски спря противниковата серия (11:6), а след това мощно срази съперник за 12:7. Соколов бе успешен на блок (13:7), Алексиев в атака (15:9), но посрещачът ни сгреши 2-3 пъти, с което резултатът стана 15:11 и Стойчев взе почивка. Второ техническо прекъсване доиде при 16:11.

Последва по-добра иигра от тима на Раул Лозано, който доведе нещата до 17:16 и 18:17. В заключителните моменти на гейма двата тима играха точка за точка, стигна се до геймбол за България при 24:23, като възпитаниците на Стойчев успяха да затворят мача при първия си опит.