Възпитаниците на Росен Барчовски победиха като домакин израелския тим след драматични последни минути със 72:70 (25:19, 7:13, 17:18, 23:20) точки.

За Рилски спортист това бе четвърта победа. Отборът е на трето място в класирането с 10 точки актив, защото има и две загуби, но е с равен брой точки с втория Морнар. Лидер е Галил Гилбоа с 11 точки.

Срещата бе изключително оспорваната и се реши в последните няколко минути. Домакините повеждаха с 5-6 точки, но гостите от Израел изравняваха и на свой ред повеждаха с 2-3 точки. 67 секунди преди края Галил Гилбоа водеше със 7 точки - 65:58. Последва тройка на Асен Великов, а в герой за Рилски спортист се отличи Бранко Миркович, който вкара две тройки в последните 24 секунди.

21 секунди преди сирената с два наказателни удара на Филип Вукосавлевич домакините изравниха -66:66. Миркович вкара тройка за 69:68 преди Вукосавлевич отново да вкара два фаула. Авишай Гордън бе точен два пъти от наказателната линия за гостите, а Христо Захариев добави една точка за крайното 72:70.

"Много се радвам от победата. Важното беше накрая да не се отказваме. И все пак можехме да изиграем мача много по-добре", каза след двубоя Росен Барчовски.

В следващия си мач от турнира Рилски Спортист гостува на Тимишоара в Румъния на 24-ти януари, съобщи БТА.