Гостите водеха в резултата почти през целия двубой, но стигнаха до успеха след отлична последна четвърт, която спечелиха с 27:15 точки.

Така Барселона е лидер в класирането в групата с две победи от два мача, а Макаби има победа и загуба заедно с италианския Канту.

Домакините водеха с 49:47 преди последните 10 минути, но след това испанците направиха серия от 15:6.

Еразем Лорбек бе най-резултатен за победителите с 18 точки, а Фран Васкес добави 14 точки и 7 борби. За Макаби със 17 точки се отличи Кейт Лангфорд.

В мач от група Е Галатасарай (Турция) победи като домакин Олимпиакос (Гърция) със 78:77 точки след продължение. След 69:69 в редовното време в добавените пет минути домакините спечелиха с 9:8 точки.

За Галатасарай най-полезен бе Лукас Гордън със 17 точки, а за гостите се отличи Василис Спанулис с 24 точки, предаде БТА.