Селтикс удържа напъна на домакините, и записа важен успех по пътя към плейофите, който тази година не е съвсем лесен за някогашните шампиони.

Кавс стопи изоставане от 22 точки само до две в заключителните минути на двубоя, благодарение на изявите на страхотния си новобранец Кайри Ървинг. Въпреки интригата обаче, опитният състав на Бостън си взе своето, след 20 точки на Пол Пиърс и решителен кош на Кевин Гарнет в края. Гарнет и Брандън Бас добавиха по 13 точки за успеха, а Джърмейн О`Нийл и Рей Алън вкараха по 12.

За домакините Кайри Ървинг завърши с 21 точки, а Андерсон Варежао направи едно от уникалните дабъл-дабъл постижения от 20 точки и 20 борби.

Лос Анжелис Лейкърс записа резонна победа срещу Шарлът у дома, със 106:73, като това бе девето поредно поражение за Бобкетс. Коби Брайънт вкара 24 точки за Лейкърс, всичките през първото полувреме, и не игра изобщо в последната част, за да почине преди поредната серия гостувания, които предстоят на отбора му.

Андрю Байнъм добави 20 точки и 11 борби за победата, а двама новобранци се отличиха и в този мач – Андрю Гудлок за Лейкърс с 12 точки, и Кемба Уолкър с 12 за Шарлът. Джерълд Хендерсън вкара най-много за гостите – 14, предаде Гонг.