В София Левски се измъчи срещу Ямбол и спечели много трудно след продължение със 103:95 (15:23, 20:16, 31:25, 22:24, 15:7) точки. Възпитаниците на Константин Папазов стартираха със серия от 6:0, но след това баскетболистите на Ямбол вкараха 11 безответни точки. Играчите на Иван Чолаков водеха в резултата до почивката, когато имаха аванс от 4 точки - 39:35. Третата част беше изключително оспорвана, а двата отбора няколко пъти си разменяха водачеството. В последните 10 минути "сините" поведоха с 5 точки - 74:69, но гостите изравниха - 74:74 и дори поведоха със 75:74.

Драмата настъпи в последните секунди. С тройка на Юлиан Радионов играчите на Ямбол поведоха с 88:87 преди финалните 19 секунди, но след това с един кош от наказателната линия Васил Евтимов изравни и прати мача в продължение. В добавените 5 минути "сините" направиха серия от 9:0 и поведоха с 97:90. До края Левски успя да задържи преднината си и да спечели със 103:95, предаде Гонг.

За домакините се отличиха Чавдар Костов с 24 точки и 7 борби. Арън Харпър добави 18 точки и 6 асистенции, а Маркъс Хол записа 15 точки и 8 асистенции. Димитър Ангелов и Джаред Хоуел реализираха всеки по 13 точки. За гостите от Ямбол най-резултатен беше Мартин Дурчев с 25 точки. Станислав Говедаров вкара 24 точки, а с 15 точки завърши Джон Офоегбу.

Шампионът Лукойл Академик стартира с лесна домакинска победа срещу Евроинс Черно море (Варна) с 89:57 (26:18, 25:8, 16:18, 22:13) точки. Втората среща е на 11-ти май отново в Правец. Играе се до три успеха от пет мача.

Шампионите поведоха с 25 точки разлика още на почивката - 51:26 и до края на мача нямаха никакви проблеми. Най-голямата разлика в двубоя беше 33 точки при 82:49 по-малко от четири минути преди сирената.

За възпитаниците на Марин Докузовски най-полезни бя ха Божидар Аврамов с 25 точки, Брандън Хийт добави 16 точки и 6 асистенции. Ламонт Мак завърши с 14 точки, а Бруно Шундов с 13 точки и 5 борби. За гостите от Варна с 11 точки се отличи Николай Колев, а по 10 точки реализираха Пламен Алексиев и Васил Кьосев.