След слабите резултати напоследък се заговори за оставката на мениджъра на домакините Арсен Венгер, а нови неодобрителни възгласи по трибуните се чуха след откриването на резултата от Тотнъм.

Точен още в 4-ата минута беше Луис Саха след пас на бившия "артилерист" Емануел Адебайор. Фаул на Шчесни срещу Бейл пък значеше дузпа в 33-ата минута. Адебайор, който за първи път излезе срещу Арсенал на "Емирейтс", реализира от бялата точка и то точно на 28-ия си рожден ден.

В 40-ата минута Бакари Саня даде надежди на домакините с попадение с глава след центриране на Микел Артета. Робин Ван Перси пък изравни секунди по-късно и върна надеждите в очите на феновете на Арсенал 2-2.

Истинското шоу за тях започна през втората част с попадение на Росицки в 50-ата минута. Един от най-освиркваните през първата част за Арсенал, Тио Уолкът, пък направи 4:2 в 65-ата минута. Отново английският национал бе точен за крайното 5:2 няколко минути по-късно, а до края Скот Паркър бе изгонен заради втори жълт картон, предаде БГНЕС.

С успеха домакините изгониха Челси от четвъртото място в Англия заради по-добрата си голова разлика.