Меси реализира хеттрик за своя тим и по този начин опроверга думите на мнозина критици, които заявяват, че той не играе за националния отбор така, както за клубния си Барселона.

Още в 20-та минута Лео откри резултата след чудесно двойно подаване със Серхио Агуеро, а в 49-та новото попълнение на Байерн (Мюнхен) Шакири изравни.

В 75-та минута Агуеро пропусна страхотна възможност да покачи на 2:1, но в 88-та Меси го направи. Нисичкият "гаучос" се разписа за втори път във вратата на "кръстоносците" след самостоятелна акция покрай Сендерос.

В последните секунди на двубоя Меси реализира хеттрик, оформяйки крайното 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Игуаин.

В друга контролна среща, изиграна днес, националният отбор на Хърватия загуби с 1:3 домакинството си на Швеция.

В 13-та минута на стадион "Максимир" Златан Ибрахимович изведе гостите напред с гол от дузпа. Секунди преди края на първата част Йонас Олсон си вкара автогол за 1:1, а Себастиан Ларсон вкара два през второто полувреме, за да доведе нещата до окончателното 3:1, предаде Novsport.