"Лалета" извоюваха успех след две попадения на Ариен Робен и един гол на Клаас Ян Хунтелаар. Точни за Англия в първия двубой на тима след ерата "Фабио Капело" бяха Гари Кейхил и Ашли Йънг.

В отсъствието на Уейн Рууни, англичаните започнаха в атака с друга звезда на "червените дяволи" - Дани Уелбек, подпомаган активно по крилата от Адам Джонсън и Ашли Йънг. Доскорошният капитан Джон Тери пък заменен в центъра на отбраната от Крис Смоулинг, а до него бе Гари Кейхил.

Неприятна новина получи капитана на Ливърпул Стивън Джерард, който също започна като титуляр, но напусне терена заради контузия още преди почивката.

Холандия също излезе на "Уембли" с един чист нападател в лицето на звездата на Арсенал Робин ван Перси, а зад него действаше триото Дирк Каут - Уесли Снайдер - Ариен Робен.

След скучно първо полувреме, завършило при равенство 0:0, две от най-обичаните футболни селекции по целия свят си спретнаха истински спектакъл, реализирайки пет гола.

Звездата на Байерн Мюнхен Ариен Робен изведе Холандия напред в 57-ата минута, а Клаас Ян Хунтелар удвои само две минути по-късно.

Този резултат се запази чак до 85-ата минута, когато бранителят на Челси Гари Кейхил намали резултата.

Вдъхновени от попадението, ръководените от Стюърт Пиърс футболисти натиснаха и успяха да стигнат до изравнителен гол, дело на Ашли Йънг.

Радостта на "Уембли" трая кратко, тъй като в добавеното време отново Робен наниза трето попадение за "лалетата" и донесе престижен успех за Холандия няколко месеца преди финалите на Европейското първенство в Полша и Украйна, предаде ТопСпорт.