Играчите на Юп Хайнкес бяха безкомпромисни на "Алианц Арена" и напълни разрушиха добрите впечатления, които швейцарците бяха оставили в турнира до този момент. Още от самото начало на двубоя мюнхенци обсадиха вратата на Базел и дадоха ясно да се разбере, кой е господарят на терена.

Голеадата започна в 10-ата минута. Кроос стреля, топката рикошира в защитник и се озова у Робен, който останал сам срещу вратаря, нямаше как да сбърка и откри. Домакините изпуснаха още едно-две добри положения, преди Мюлер да удвои в самия край на полувремето. Робен центрира отдясно, Томас Мюлер бе оставен непокрит в малкия пеналт и немският национал отклони топката в мрежата за 2:0.

Само секунди след това баварците нанесоха третия си удар. След центриране от фаул, Бадщубер бе изпуснат от защитата на Базел и успя да отклони топката към останалия на празна врата Марио Гомес - 3:0.

Малко след почивката всички надежди на гостите умряха. Рибери напредна отляво и центрира към Гомес в наказателното поле, където головата машина на баварците отново не сбърка - 4:0 .

След час игра Гомес оформи хеттрика си. Рибери отново развинти защитата на гостите и след рейд отляво, топката на главата на Гомес, който пак бе оставен на празна врата и естествено - не сбърка. Безпощадният терена на Байерн обаче не спря дотук и наниза и четвъртия си гол за 6:0 само секунди по-късно.

Точна на головото торнадо сложи Робен, който получи невероятно красив пас от Швайнщайгер, заобиколи елегантно Зомер и закова резултата на 7:0, предаде ТопСпорт.

Така Байерн вкара общо 14 гола в последните си два мача, след като преби със 7:1 Хофенхайм в Бундеслигата само преди няколко дни.