През 1958 година Едсон Арантес до Насименто, наричан Пеле, отбеляза 75 гола. Днес в мача от 11-тия кръг на испанския футболен шампионат с Майорка в 44-та минута Лионел Меси вкара гол, което бе неговият гол номер 75 за 2012 година. В 70-та минута Лионел Меси вкара втория си гол в мача, а Барселона победи като гост Малага с 4:2. Другите два гола за каталунците вкараха Шави в 28-ата минута и Тейо в 45-ата. За Майорка точни бяха Перейра в 55-ата минута и Виктор от дузпа в 58-ата.

Меси вече е рекордьор по отбелязани голове в рамките на една година - 76. Тази впечатляваща статистика прави Лионел Меси фаворит за "Златната топка" за 2012 година, предаде БТА.

Ако на 7 януари 2013 година на церемонията на ФИФА в Цюрих /Швейцария/ аржентинецът Лионел Меси получи Златната топка за най-добър играч в света, той ще стане автор на още един рекорд - четирикратен носител на "Златна топка".