37-та в световната ранглиста българка загуби от Ромина Опранди (Швейцария) с 6:4, 5:7, 2:6 за 1:53 час.

Швейцарката поведе с 3:1 в началото на мача, след което Пиронкова спечели четири поредни гейма. Българката сервираше за сета при 5:3, но допусна пробив. Все пак първата ракета на България успя да спечели първата част, след като проби в 10-ия гейм.

Във втората част след 3:3, двете си размениха по два пробива. При 5:5 последва пети пореден пробив и за втори път Опранди сервираше за сета, но този път не сгреши и изравни резултата.

В третата решителна част след 2:2 Опранди взе четири поредни гейма и се класира за втория кръг.

Швейцарката приключи двубоя с осем пробива, а българката наниза пет аса и направи шест пробива. Следващият турнир, в който Пиронкова е заявила участие, е в Париж от 28-ми януари, информира БТА.