В редовното време резултатът бе 0:1 за гостите. Първата среща в Дъблин бе завършила при същия резултат, но в полза на французите. Роби Кийн изведе Ейре напред в 33-ата минута. Нападателят получи прецизен пас от Дъф и нямаше проблем да се разпише отблизо.
В 61-ата минута вратарят Лорис спаси Франция от втори гол. Ласана Диара сбърка в един пас, топката в крайна сметка се озова у Дъф, който се озова на много изгодна позиция, но стражът на "петлите" бе на висота и отрази удара му.
Истинската драма настъпи в продълженията. Най-напред в 98-ата минута Анелка бе повален от Шей Гивън в наказателното поле, но реферът не даде дузпа, нито жълт картон на нападателя. В 102-ата гол на Гову бе отменен заради засада.
Само няколко секунди по-късно настъпи и най-скандалният момент в срещата. Анри си помогна с ръка, като попречи на топката да излезе в аут, овладя я и подаде към Гала, който изравни след удар с глава.