"Червените" успяха да спечелят мача, който се игра на стадион "Васил Левски", след като на два пъти се разписа нападателят на домакините Спас Делев.

Българският национал, който се намира в отлична форма, откри резултата още в 8-та минута на срещата. Александър Тонев пусна хубав пас към Делев на ръба на засадата, той се измъкна от отбраната на гостите, навлезе в наказателното поле на Сливен и с точен удар направи 1:0.

ЦСКА увеличи на 2:0 в 31-та минута, но при второто попадение останаха съмнения за засада на голмайстора. Емил Гъргоров центрира от ъглов удар, Килиан Шеридан отклони топката към Делев, а намиращият се в засада нападател направи 2:0.

"Армейците" можеха да направят резултата класически в 74-та минута, но Четин Садула от няколко метра не уцели празната врата.

В крайна сметка, ЦСКА спечели мача с 2:0 и вече има актив от 38 точки. Момчетата на Милен Радуканов са на третото място в класиране, на три точки от втория - Левски, който утре приема у дома Видима-Раковски.

Треньорът на Сливен: Ще подадем жалба срещу съдийството

Радуканов: Доволен съм, че спечелихме трите точки