Възпитаниците на Радостин Стойчев направиха в отделните части 25:21, 18:25, 21:25, 25:15 и 10:15.

Българският тим изглеждаше доста уморен по време на срещата, а звездата ни Матей Казийски стисна зъби и игра, въпреки болките в гърба.

Германците започнаха добре мача и поведоха със 7:8 на първото прекъсване, но България обърна нещата в своя полза и поведе с 16:15 на второто прекъсване. Тодор Алексиев реализира след ас за крайното 25:21 в полза на нашия тим в първия гейм.

Българските волейболисти започнаха добре втория гейм и поведоха с 8:5. Бундестимът обаче подобри представянето си и направи 13:16 на второто прекъсване. Разликата бе достатъчна за възпитаниците на Раул Лозано да затворят гейма с 18:25 и да изравнят резултата.

Ситуацията бе идентична и в третия гейм, който немците спечелиха с 21:25, след като водеха с 8:5 и 14:16 на двете прекъсвания.

"Трикольорите" обаче направиха отличен четвърти гейм. Те водеха с 8:7 и 16:10 на прекъсванията, а геймът бе спечелен с десет точки разлика - 25:15. Стигна се до тайбрек, който обаче бе спечелен от гостите с 10:15.

По този начин, новият национален селекционер Радостин Стойчев дебютира с поражение начело на волейболния ни тим. Утре от 18:00 часа е вторият мач между двата тима, отново във Варна, съобщи БГНЕС.