Така Островитяните остават лидери в група G с 5 точки, с 1 повече от португалците и Зенит.

Всичко започна отлично за "драконите", които поведоха още в 13-ата минута чрез звездата си Хълк.

Само 6 по-късно обаче сънародникът му Аилтон изравни и хвърли в потрес публиката на "Ду Драгао".

След гола Порто упражни силен натиск, особено през втората част, но така и не успя да вкара гол. Положения пред вратата на Хиотис не липсваха, но нападателите на домакините така и не успяха да го преодолеят за втори път. АПОЕЛ пък се опитваше да контраатакува опасно, но в крайна сметка мачът завърши при този резултат.

Другият мач от групата също не излъчи победител. Чаканият с голям интерес в Украйна и Русия двубой между Шахтьор и Зенит завърши 2:2.

Широков пропусна дузпа за питерци още в 10-ата минута, а само 5 по-късно Вилин наказа пропуска му и изведе "миньорите" напред.

Широков все пак се реабилитира в 33-ата, след като съумя да изравни, възползвайки се от пас на Бухаров.

В продължението на първата част Луис Адриано отново изведе Шахтьор напред.

Зенит изравни след час игра, възползвайки се от груба грешка в защитата на домакините, която позволи на Файзулин да се озове сам срещу Рибка и халфът на руснаците не сбърка, донасяйки безценната точка на своя тим.

След три кръга нищо в групата не е ясно. Лидер е АПОЕЛ с 5, следват Порто и Зенит с по 4, а Шахтьор е с 2. Ситуацията обаче може коренно да се промени още след следващия кръг, съобщи ТопСпорт.