България допусна загуба и във втората си контрола на катарска земя, като отстъпи с 1:2 срещу световния вицешампион Хърватия.

Тимът на Ясен Петров успя да поведе в резултата през второто полувреме с гол на Кирил Десподов, след като нашите бяха с човек повече заради червен картон на Дуйе Чалета-Цар. Нападателят на Лудогорец обаче си съблече фланелката при радостта си, въпреки че вече имаше жълт картон.

Така на терена бе възстановено численото равенство и Хърватия постигна обрат с голове на Лука Модрич от дузпа и на Андрей Крамарич.

Нашите играха много смело в срещата и могат много да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство, тъй като имаха достатъчно възможности да го постигнат. Така България остава само с една победа в общо девет мача срещу хърватите в исторически план. За нашите дебютира защитникът на Локомотив София Мики Орачев, който започна головата атака за нашите, но и направи дузпата за хърватите.

Първият изгоден шанс се откри пред хърватите в осмата минута, когато центриране достигна до главата на Марко Ливая, но последвалият удар бе твърде слаб и неточен.

В 11-ата минута младият Светослав Вуцов направи страхотно спасяване след силен диагонален удар на левия бек Борна Баришич.

Embed from Getty Images

Вуцов направи още едно впечатляващо спасяване в 20-ата минута, когато Никола Моро опита късмета си от далечна дистанция. Стражът на Славия изби топката в ъглов удар.

В 25-ата минута България имаше фантастичен шанс да поведе. Кирил Десподов намери Радослав Кирилов и той отправи много силен удар, който бе отразен от Ивица Увушич. След последвалия корнер нашите отново показаха зъби. Едиосн Йорданов центрира и Ивайло Чочев свали с глава за Мартин Минчев, който за съжаление избърза и стреля твърде неточно от добра позиция.

В 35-ата минута Баришич отново нанесе опасен удар, този път от воле и Вуцов отново спаси.

Нашите национали продължиха да играят смело през това първо полувреме и в 40-ата минута Едисон Йорданов отправи силен изстрел покрай вратата.

Звездата на Интер Иван Перишич влезе за второто полувреме и веднага започна да създава проблеми за нашата защита. Негов удар по земя мина покрай вратата.

На другата врата Тодор Неделев затрудни вратаря на световните вицешампиони с пряк свободен удар, но стражът внимаваше.

В 59-ата минута далечен пряк свободен удар на Мислав Оршич облиза гредата на Вуцов, но стражът беше готов за евентуално спасяване.

В 63-ата минута Дуйе Чалета-Цар от хърватите беше изгонен с втори жълт картон заради настъпване срещу Кристиан Десподов. Бранителят направи подобен груб фаул и през първата част срещу Кристиан Малинов.

В 69-ата минута България удари съперника. Туко що влезлият Мики Орачев открадна една топка и я прати към Атанас Илиев, който пък изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря. Напдателят не сгреши и вкара за 1:0. След това обаче съблече фланелката си, за което получи втори жълт картон и бе изгонен. На терена останаха 20 футболисти.

В 74-ата минута главният арбитър от Катар отсъди дузпа за Хърватия за задържане на Орачев срещу Андрей Крамарич. Зад бялата точка застана Лука Модрич и носителят на "Златна топка" не сгреши за 1:1.

Обратът на хърватите стана пълен в 81-ата минута, когато Андрей Крамарич направи за смях Мики Орачев и Андреа Христов преди да се обърне и да преодолее Вуцов за 2:1.

В 87-ата минута България имаше изключителна ситуацията при четирима срещу един, но Доминик Янков по чудо се провали и изгуби топката срещу единствения останал защитник на съперника. В добавеното време Янков изигра друга ситуация далеч по-добре, но стреля покрай вратата от изгодна позиция.

БЪЛГАРИЯ: 1. Вуцов, 2. Турицов, 5. П. Христов, 3. А. Христов, 12. Йорданов, 8. Неделев, 18. Чочев, 16. Малинов, 21. Кирилов, 20. М. Минчев, 11. Десподов

ХЪРВАТИЯ: 23. Ивушич, 21. Вида, 2. Шкорич, 5. Чалета-Цар, 7. Моро, 18. Оршич, 3. Баришич, 11. Майер, 15. Пашалич, 14. Ливая, 13. Влашич