Берое победи Левски с 2:1 в Стара Загора в отложен мач от българския футболен шампионат.

Така старозагорци си върнаха голямата преднина пред своя съперник в класирането, след като и двата отбора постигаха колебливи резултати в последните седмиции.

За "сините" това е пето поражение в последните шест мача от шампионата и общо осмо от началото на сезона.

Берое постигна дубъл срещу днешния си съперник, а в герой за отбора днес се превърна нападателят Алиун Фал, който вкара двете попадения след пасове на Стив Фуртадо. Фал откри резултата и оформи крайния през второто полувреме, докато Паулиньо от гостите бе точен за 1:1 в 38-ата минута.

Днешната среща трябваше да се проведе на 28 ноември, но бе отложена заради множество случаи на коронавирус при заралии, като преди това и "сините" имаха проблеми с пандемията.

В първите минути двата отбора се редуваха да се хлъзгат под проливния дъжд в Стара Загора. Опитваха непрестанно атаки, но мокрият терен сякаш ги затруднява повече от очакванията. Все пак в 16-ата минута Ивайло Найденов проби по десния фланг и центрира, за да може топката да стигне до Орлин Старокин. Защитникът стреля и последва спасяване.

Следващите минути бяха за Берое и домакините откриха резултата в 26-ата минута. Тома Даске подари топката Стив Фуртадо и десният бек центрира към Алиун Фал, който от близка дистанция вкара с глава за 1:0.

В 38-ата минута Левски изравни след бърза атака. Гаюс Макута изгуби топката и Левски контраатакува по десния фланг чрез Найджъл Робърта. Той центрира остро и Паулиньо реализира. Вратарят Генадий Ганев можеше да се намеси по-добре, а Илиас Хасани бе на сантиметри от това да изчисти топката от гол линията.

Малко след това украинският страж отново имаше повод да се намесва - спаси удар на Станислав Иванов, който стреля след пас на Паулиньо.

В 49-ата минута Берое отбеляза за втори път, но голът правилно бе отменен. Хасани отклони топката с ръка и я прати във вратата, но след съветване със страничния съдия, Георги Иванов взе правилното решения.

В 63-ата минута обаче резултатът официално стана 2:1. Фал вкара втория си гол и седми от началото на сезона, след като се възползва от добър пробив на Гаюс Макута и асистенция на Фуртадо.

До края на мача Левски не успя да създаде нищо интересно пред Ганев и така резултатът се запаси. Берое вече има шест победи в последните осем мача срещу Левски.

С победата си хората на Димитър Димитров събират 21 точки и задминават Черно море за шестото място. Левски остава 11-и с 14 точки след втора поредна загуба за новия-стар наставник Стоянович..