Левски победи Черно море на "Тича" с 1:0 в среща от втория кръг на плейофната фаза в Първа лига.

Мачът във Варна бе много скучен за неутралния зрител, но беляза първа победа за "сините" на този стадион от трети опит през сезона.

Така те съкратиха дистанцията до лидерите Лудогорец и ЦСКА. Вече са на три точки зад "червените" и на шест зад шампионите.

Единственото попадение в срещата вкара обичайният заподозрян Станислав Костов. В 16-та минута при първата по-сериозна акция нападателят вкара 20-ия си гол през сезона. Сам си изработи гола, след като тръгна от извън наказателното поле, фитира защитник и прати топката в близкия ъгъл на вратаря - 1:0.

Черно море често поглеждаже към вратата на съперника, но се затрудняваше да нанесе завършващия удар. Почти всичко интересно пред Николай Михайлов дойде след добрите действия на Мартин Минчев по фланга. Националът за пореден път загатва за вълнуващите си качества.

Като цяло обаче освен гола през първото полувреме качественият футбол липсваше. Преобладаваха единоборствата, а при едно грубо такова Хали Тиам получи жълт картон.

През втората част скуката обзе "Тича" и за голови положения бе изключено да се говори. Двата отбора се редуваха да владеят по-продължително топката, но спираха набезите си с множество нарушения.

Черно море опитваше да изсипва топката в наказателното поле на Левски, но Николай Михайлов бе много сигурен в намесите си и предотврати каквото и да е напрежение.

В 83-та минута обаче Луи Нганиони от "сините" беше изгонен със втори жълт картон, след като закъсня с шпагат срещу Жоаким Балми. Първото му официално предупреждение минути по-рано бе за разкарване на топката.

До края "моряците" осъществиха натиск, но защитата в синьо се справи, макар и с човек по-малко. Черно море остава на шеста позиция с 42 точки.