Елитният български рефер Георги Кабаков стана част от страхотно шоу в 1/16-финалите на Лига Европа.

Пловдивчанинът ръководи срещата между белгийския Антверпен и шотландския Рейнджърс, която завърши с победа 4:3 за гостите водени от английската легенда Стивън Джерард.

Кабаков имаше своята роля за шоуто, тъй като отсъди цели три дузпи и даде червен картон. Изгонването и последната дузпа дойдоха в 89-ата минута за игра с ръка на Абдулай Сек от белгийците, които бяха в групата на Лудогорец по-рано в турнира.

Решенията на българския рефер изглеждаха правилни, като само за първата дузпа има съмнения около правотата му. Въпросният 11-метров удар даде аванс от 2:1 за домакините.

Иначе Рейнджърс поведе в 39-ата минута с гол на Арибо след грешка на вратаря на Антверпен.

В 45-ата минута белгийците изравниха с гол на Авенати, който реализира с глава след центриране от фаул.

В шестата минута от общо четири добавени на първата част, Георги Кабаков отсъди първата си дузпа. Провинилият се играч бе Стивън Дейвис, който дръпна леко за ръката Лиор Рафаелов. От бялата точка точен бе именно израелецът.

В 58-ата минута Кабаков имаше повод да си помогне с монитора около терена. Този път решението бе лесно, тъй като играч на домакините дръпна за фланелката съперник след изпълнение на ъглов удар. Хърватинът Борна Баришич бе точен от наказателния удар и направи 2:2.

В 66-ата минута Антверпен отново поведе в резултата с удар на камерунеца Мартин Хонгла от границата на наказателното поле.

Резултатът стана 3:3 в 83-ата минута, когато със страхотен индивидуален пробив Райън Кент мина покрай защитата и вкара за гостите.

Именно Кент бе в основата и на последната дузпа в мача в 89-ата минута. Тогава негов удар бе спрян от ръката на Абдулай Сек. Кабаков показа втори жълт картон на африканеца, а от бялата точка отново Баришич не сбърка, за да донесе победата на шотландците.