Край на дългото чакане - новият сезон в английската Висша лига официално бе открит.

Това стана факт с мача между Кристъл Палас и Арсенал, спечелен от "артилеристите" с 2:0 като гости.

Първото попадение за Арсенал вкара Габриел Мартинели в 20-ата минута, а в 85-ата влезлият като резерва Марк Геи си отбеляза автогол, оформяйки крайния резултат.

Дебют за Арсенал от първата минута направиха новите попълнения Олександър Зинченко и Габриел Жезус, които се присъединиха към лондончани от Манчестър Сити.

С този резултат пък лондончани засега оправдават очакванията, че ще играят сериозна роля през новия сезон и ще са сред най-сериозните претенденти в борбата за място в Шампионската лига.

И също така - поне за няколко часа Арсенал ще е на върха в класирането в Англия - нещо, което отдавна не се е случвало...