Левски отново разочарова феновете си и загуби с 0:1 гостуването на ЦСКА 1948 в Бистрица, в последен мач от 16-ия кръг в първенството ни. Отборът на треньора Николай Костов имаше достатъчно ситуации в този мач, за да избегне поражението, а дори и да спечели, но отново бе ялов в атака.

Проблем, който се превръща в хроничен за "сините".

Домакините си заслужиха успеха с ефективна игра, а и с по-голямо желание в единоборствата, особено в центъра на терена. Те стартираха по-амбициозно и два пъти в първите 15 минути Георги Русев се измъкваше сам срещу вратаря на Левски. И в двата случая обаче имаше засада в тънки ситуации.

Левски пък удари греда в средата на полувремето, когато Марин Петков трябваше да вкара добавка след удар на Ел Джемаили. В края на тази първа част "сините" поискаха и дузпа, когато удар срещна ръката на Ерденис Гурища, но реферът Драгомир Драганов не отсъди нищо.

След почивката битката също бе здрава, а невероятен гол на Педриньо реши мача. В 59-ата минута бразилецът се завъртя и стреля от 25 метра, намирайки изключително зрелищно горния ъгъл на вратата.

Снимка: БТА

След попадението Левски тръгна да изравнява, изпусна още положения, като пак Марин Петков уцели отново гредата. В последните десетина минути гостите играха и с човек повече, след като резервата на домакините и "син" юноша Антонио Вутов бе изгонен за грубо влизане в главата на вратаря Пламен Андреев.

И така отборът на Николай Костов записва трети мач без победа, а общо има една в последните си шест мача. Вкарал е едва три гола в този период, което е твърде малко за тим с амбициите и традициите на Левски. А конкретно срещу ЦСКА 1948 статистиката става притеснителна - 5 поредни двубоя без успех (три загуби и две ремита).

За "сините", които остават на пето място, разликата с лидерите също е притеснителна - 8 точки от ЦСКА и Черно море, които имат по 35.

Победителите от ЦСКА 1948 са с 26 т., само на една зад Левски, на шеста позиция.