Двамата селекционери - Силвано Пранди и Даниеле Баньоли започнаха с обичайните си титулярни шестици като постепенно наставникът на България пусна в игра всичките си 12 играчи, докато треньорът на "Сборная" направи само три смени през целия мач.

Мачът започна почти пред празни трибуни независимо, че организаторите са обявили вход свободен за турнира. Постепенно обаче залата започна да се пълни, тъй като вторият двубой от програмата бе Сърбия-Куба от 21.15 часа българско време.

Възпитаниците на Силвано Пранди спечелиха първите две части, въпреки че играта бе равностойна и се водеше точка за точка, но загубиха третата с 21:25, а след това и четвъртата с 22:25, с което мача отиде в тайбрек. В петия решителен гейм българите отстъпиха с 6:15, а с това и в мача с 2:3.

Капитанът на България Владимир Николов бе най-полезен играч в мача с 24 точки (3 блока и 51% ефективност в атака), Матей Казийски (3 блока, 1 ас, 40% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) и Тодор Алексиев (1 ас, 62% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) прибавиха по 16 точки.

За Русия се отличи Максим Михайлов с 20 точки (1 блок, 5 аса и 47% ефективност в атака), а Юрий Бережко добави 16 точки (57% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане). Тарас Хтей и Дмитрий Мусерский пък се отчетоха с по 15 точки за успеха на Русия.

Днес България играе срещу Сърбия от 21:15 часа българско време, а Русия се изправя срещу кубинците от 18:30 часа българско време, информира КРОСС.