Отборът от Кърджали, който на полуфиналите отстрани Монтана, разби съперника в първия гейм и го взе с 25-12.

"Сините" заиграха по-добре и успяха да вземат инфарктно втория гейм с 23-25, а по този начин изравниха резултата в геймовете.

Възпитаниците на Иван Халачев обаче отново поведоха в резултата след 25-22 в третия гейм.

Тимът на Георги Петров обаче отново се върна в мача и докара нещата до тайбрек след 19:25 в четвъртия гейм.

"Сините", които сразиха ЦСКА на полуфиналите, поведоха със 7-8 по време на техническото прекъсване в тайбрека. Двата тима след това заиграха точка за точка, но "сините", които започнаха турнира изрусени, в крайна сметка затвориха решителната част със 15:17 и вдигнаха трофея, съобщи БГНЕС.

Най-добър блокировач на турнира -  Василий Петров от (Левски волей).
Най-добър нападател - Симеон Александров (Левски волей).