Джайънтс, които изоставаха с 9:10 на полувремето и 9:17 в третата четвърт, се върнаха в играта след два гола на Лоурънс Тайнс, преди окончателно да откажат Пейтриътс за втори път през последните четири години в Супер Боул.

Преди четири години Джайънтс надвиха Ню Ингланд със 17:14, въпреки че Пейтриътс завършиха сезона тогава с перфектен резултат от 19-0.

Този път Ню Йорк прекъсна поредицата от 10 поредни победи на противника си. Джайънтс станаха първият тим с баланс 9-7, който печели Супер Боул и направиха треньора си Том Кафлин най-възрастният човек, ръководил шампион от надпреварата.

MVP на мача стана куотърбекът Илай Манинг, който не сбърка при 30 от общо 40-те си пасове и записа един тъчдаун. Том Брейди от Пейтриътс пък се отличи с рекорд в Супер Боул след цели 16 поредни успешни паса, предаде БГНЕС.