Пол Скоулс откри резултата в 28-ата минута след асистенция на Майкъл Карик, а с удар в долния десен ъгъл Ашли Йънг направи 2:0 в 41-ата минута.

Юнайтед опитаха и да си пооправят головата разлика срещу гостите, но така и не стигнаха до нови попадения.

Изненадващо в игра за тях се появи и българинът Димитър Бербатов, който замени Уейн Рууни в 78-ата минута.

По-рано днес обаче лидерът в шампионата Манчестър Сити постигна победа със същия резултат при гостуването на Нюкасъл и почти докосва трофея от Висшата лига.

"Гражданите" трябва да победят опашкаря КПР в последния си мач от сезона на стадион "Етихад", за да спечелят титлата. Всеки друг резултат и победа на "червените дяволи" при гостуването на Съндърланд в заключителния кръг, ще направи играчите на сър Алекс Фъргюсън шампиони, съобщи БГНЕС.

Сър Алекс: Берба ще остане и през следващия сезон