Феновете на "каталунците", дошли да видят любимците си, останаха доволни тъй като бразилската звезда Неймар направи дебюта си "Барса", а Меси ги зарадва с поредното си попадение.

Тимът на каталунците бе воден от Жорди Руора, който заместваше старши треньора Херардо Мартино. Руора използва всичките 22-ма футболисти, с които бе дошъл във Гданск.

Вижте снимки>>>>

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия днес легендарен вратар на "Барселона" Антони Рамайетес. В 14-ата минута Биенюк засече с глава центиране от корнер на изведе домакините напред в резултата.

Само 12 по-късно "каталунците" изравниха. След центриране на Мартин Монтоя, Сержи Роберто направи 1:1. Пет минути след началото на второто полувреме "Легия" отново поведе. Гржелчак бе точен за поляците.

В 57-ата минута се случи това, което всички на стадиона чакаха – Лео Меси отбеляза. Звездата на "Барселона" отново разкри гениалността си и за втори път изравни резултата.

В 79-ата минута се появи и Неймар на мястото на Алексис Санчес, който бе единственият останал на терена от започналите двубоя, съобщи Novsport.