Превъзходството на "Барса" от първата до последната минута бе смазващо.

Вижте снимки>>>>

Голеадата бе открита от Меси още в 8-мата минута, а 4 минути по-късно Лео от "Сантос" си отбеляза автогол. В 21-ата минута Санчес вкара за 3:0, а в 29-ата Педро покачи на 4:0, при който резултат дойде и последния съдийски сигнал за първото полувреме.

Кошмарът за бразилците обаче не бе свършил. През втората част каталунската машина ги смля, забивайки нови 4 пирона в ковчега на гостите. С две попадения се отчете Фабрегас (53-та и 68-а минути), а по един гол забиха Адриано (75-а минута) и 18-годишният камерунец Донжу, викнат от "Барселона" "Б" (83-та минута).

Публиката очакваше с голям интерес дебюта за каталунците на Неймар, който влезе в игра през второто полувреме. Бразилската звезда обаче не вкара нито един гол на бившия си тим.

Дебют за "Барса" направи и треньорът Херардо "Тата" Мартино, извел аржентинския "Нюелс Олд Бойс" до шампионската титла, предаде БГНЕС.