По този начин България остана на второ място в класирането преди последните мачове от групата.

Италия поведе с 1:0 в 28-та минута, когато Тиаго Мота пусна дълъг извеждащ пас към Пабло Освалдо, който след това финтира Даниел Агер и остана сам срещу Андерсен, след което с премерен удар прати топката в левия ъгъл на вратата му.

Дания изравни резултата в добавеното време на първата част, когато Крон-Дели центрира в наказателното поле на Италия, където Никлас Бендтнер надскочи Балдзарети и прати топката във вратата на Буфон.

Дания обърна развоя на срещата в 79-та минута, когато Крон-Дели центрира в наказателното поле на Италия, където Никлас Бендтнер отново бе най-добре пласиран засече топката с глава и я прати за втори път в мрежата на Буфон.

Италия все пак успя да стигне до изравнителен гол в първата минута на добавеното време на срещата, когато Пабло Освалдо шутира, но ударът му бе блокиран, след което топката рикошира в Алберто Акуилани и се оплете в мрежата на Андерсен.

По този начин Дания и Италия завършиха 2:2, информира Гонг.

В другият двубой от групата Чехия разби Малта с 4:1.