За първия успех в група "Е" на Лигата на богатите се разписаха бразилецът Давид Луис и испанецът Хуан Мата. И двете попадения паднаха след почивката.

Трябва да се отбележи и завръщането на Михаел Балак на "Стамфорд Бридж" с екипа на германския Байер. Халфът бе бурно аплодиран от "сините" фенове през 66-те минути, в които бе на терена.

Вилаш-Боаш не бе включил капитана Тери в групата за мача, а Рамиреш и Дрогба бяха контузени.

Луис бе в центъра на отбраната, а Стъридж, Мата и Торес водеха нападението. Тройката халфове пък бяха трите "М" - Микел, Мейрелеш и Малуда.

Робин Дут заложи на Кислинг на върха на атаката си, а зад него бяха Сим и Шурле. Балак пък започна срещу бившия си тим пред бурните аплодисменти на "Стамфорд Бридж".

Първите 10-ина минути на срещата бяха изключително интересни. Торес се опита с акробатичен удар да изненада Лено, а в ответната атака реферът Стефан Ланоа отмени гол на Ролфес за нарушение в атака. Определено решението му бе доста дискусионно.

Минута по-късно топката влезе в мрежата на Леверкузен след елегантно изпълнение на Мейрелеш с пета. И това попадение бе отменено – този път заради спорна засада. Последва нов шанс за Торес, но испанецът за пореден път показа, че формата му е трагична.

До края на полувремето "сините" доминираха, а германците рядко поглеждаха към вратата на Чех. Мата и Стъридж пробваха рефлекса на Лено, а Микел и Иванович не успяха да се разпишат след центрирания от свободни удари пред пеналта на Байер. Мейрелеш пък се включваше отлично от втора позиция, но на почивката резултатът остана 0:0.

Нещата през втората част не се промениха. Играчите на Вилаш-Боаш доминираха, но не можеха да стигнат до гол.

Между 56-ата и 60-ата минута гостите от Леверкузен на два пъти се разминаха от попадението. Балак не успя да преодолее Чех, останал очи в очи с чешкия страж, а Шурле също нямаше късмет пред гола.

Три минути по-късно Стъридж насочи отлично топката след центриране на свой съотборник, Лено спаси блестящо, а след това кълбото срещна гредата, предаде livesport.

В 64-ата минута Вилаш-Боаш направи двойна смяна – вместо Мейрелеш и Стъридж на терена се появиха Лампард и Анелка.

Само три минути по-късно "сините" вече имаха аванс в резултата. Луис се втурна в атака, подаде на фланга към Коул, той намери Торес в наказателното поле, испанецът спря отлично топката към Луис и бразилският защитник с прекрасен изстрел направи 1:0.

9 минути преди края лондончани отбеляза напълно редовен гол чрез Анелка, но страничният съдия шокира всички като вдигна флага си. Мачът се доиграваше.

В другия двубой от групата Расинг Генк и Валенсия не излъчиха победител.

Въпреки трудния мач срещу далеч по-опитен съперник белгийският дебютант успя да спечели първата си точка в турнира на богатите. Испанците очаквано бяха по-класния тим, но така и не намериха верния път към вратата на Генк, информира ТопСпорт.