Ювентус направи поредна крачка към осма поредна титла, печелейки гостуването си на Каляри с 2:0.

В отсъствието на контузения Кристиано Роналдо, Ювентус отново намери своя нов герой в лицето на младия Мойс Кийн.

19-годишният италиански национал с африкански корени изигра нов силен мач и отбеляза гол, негов шести в последните му седем мача за Италия и Ювентус.

Около попадението му, което падна пет минути преди края и тотално реши двубоя, се разрази неприятен расистки скандал.

Кийн получи чудесен пас от Бентанкур и от близка дистанция вкара в опразнената врата.

В този момент обаче голяма част от препълнените трибуни на "Серденя Арена" започнаха да издават маймунски звуци, а към стоящият неподвижно Кийн полетяха предмети.

Това естествено изнерви играчите на Юве, а френският национал Блейз Матюиди побесня и в първия момент тръгна да напуска терена.

Той все пак бе успокоен от треньора си Масимилиано Алегри и няколко минути по-късно мачът продължи.

До неговият край всяко докосване на топката от тъмнокожите играчи на Юве бе съпровождано с освирквания, а маймунските звуци при гола може да донесат сериозно наказание на Каляри.

Първият гол за Юве бе вкаран от опитния бранител Леонардо Бонучи в 22-ата минута, а за съжаление българинът Кирил Десподов отново не влезе в игра.

Снимка: АР/БТА

В ранният мач от деня Милан допусна втора поредна грешка и завърши 1:1 като домакин на Удинезе, което постави под въпрос мястото на "росонерите" в топ 4.