Българският тим, спечелил двубоя с общ резултат 6:0, ще играе в третия предварителен кръг срещу босненския "Зрински Мостар", който отстрани "ЮЕ Санта Колома" от Андора, информира БТА.

Възпитаниците на Станимир Стоилов контролираха играта през целия мач, но не успяха да намерят пътя към вратата на Ненад Ерич през първото полувреме, въпреки че Исламбек Куат остави гостите с 10 души на терена в 34-та минута.

Пловдивчаните обаче се разиграха през втората част и стигнаха до три гола за едва три минути. Първо Мариян Огнянов се разписа в 54-та минута след пас на капитана Веселин Минев, а Вандер Виейра удвои две минути по-късно от дузпа, отсъдена за нарушение срещу резервата Тодор Неделев. Юношата на "Ботев" пък вкара за 3:0 още в следващата атака, след като топката попадна в неговите крака при рикоширал от гредата удар на Абел Анисе.

Бобан Грънчаров беше следващият голмайстор в жълто. Той получи топката след центриране в наказателното поле на гостите в 70-та минута и вкара за 4:0, а Тодор Неделев довърши гостите с пети гол само четири минути по-късно, когато беше изведен на удобна позиция след хубава атака отдясно.

До края на мача "Ботев" за малко да вкара шести гол, но след удар на Неделев топката срещна горната греда на вратата.

Треньорът на ”Астана”: ”Ботев” ни победи заслужено

Мъри Стоилов: Феновете трябва да вярват в нас