36-годишният украинец доминираше в срещата, демонстрира класен бокс, но не успя да нокаутира съперника си. Шансовете на Вах бяха малки, но полякът доказа, че е достоен да се бие с лидерите в супертежка категория. За него това бе първо поражение в 28 мача, предаде БГНЕС.

Съдиите присъдиха 120:107, 120:107 и 119:109 в полза на 36-годишния Кличко, който вече има 58 победи в 61 срещи (50 с нокаут).

Той имаше затруднения срещу Вах в петия рунд, когато го спаси гонгът. Силвестър Сталоун от първите редове на залата в Хамбург изгледа победата на своя приятел Кличко.

Украинецът посвети успеха на своя бивш треньор Емануел "Мани" Стюърд, който почина от рак на дебелото черво в края на миналия месец.

"След последния ми бой през юли всички пеехме "честит рожден ден, Емануел", но сега той си отиде. Мани беше велик човек и никога няма да го забравим", бяха първите думи на Владимир след боя.

Владимир Кличко започва преговори за мач с Александър Поветкин

Вах: Най-трудният мач в кариерата ми


szólj hozzá: Wach - Kliczko