Възпитаниците на Илиан Илиев за пореден мач се представиха слабо и бяха надиграни от ловчанлии, но все пак успяха да отстранят своя съперник. Домакините контролираха събитията през първата част и създадоха няколко опасности пред Пламен Илиев, но така и не успяха да вкарат.

Противно на развоя на мача, "сините" поведоха в резултата в 40-та минута, когато Дъстли Мюлдер преодоля Илко Пиргов, след като бе изведен добре от Базил де Карвальо, съобщи БГНЕС.

Второто полувреме започна с натиска на "оранжевите" и още в 48-та минута Георги Миланов изравни, останал очи в очи с Пламен Илиев. В 75-та минута след грешка на Нуно Пинто Исмаил Иса вкара втори гол за Литекс, а само три минути след това той изпусна възможност отново да се разпише след грешка на Илиев.

"Сините" успяха да опазят вратата си до края на срещата и в крайна сметка продължиха напред.

Жребият за полуфиналите на турнира е утре от 11:30 часа, а другите три останали отбора в надпреварата са Локомотив София, Славия и Берое.

Илиан Илиев: Момчетата показаха, че могат да играят футбол

Христо Стоичков: Няма от какво да ни е срам