Домакините взеха безпроблемно трите точки на своя "Стад Велодром", записвайки класически успех с 3:0.

Футболистите на Дидие Дешан започнаха много силно срещата, а домакинският натиск даде резултат в 20-ата минута на мача. Матю Валбуена намери добре Лучо Гонзалес, който продължи топката към Лоик Реми, а последния подаде към младока Андре Айюв. Ганайският футболист не се посвени да стреля мощно с левия крак и даде преднина на домакините. Това бе първото попадение за младия футболист в Шампионската лига.

Постепенно гостите от Дортмунд изравниха играта, но трудно създаваха чисти голови ситуации пред вратата на домакините. В 28-ата минута Хюмелс имаше възможност да се разпише и да изравни резултата, но пропусна. Така резултатът се запази в полза на домакините до края на първото полувреме.

След подновяването на играта през втората част, немският тим опита да упражни натиск, който доведе до интересни ситуации пред вратаря Манданда.

В 50-ата минута звездата на гостите Гьотце също пропиля добър шанс от удобна позиция.

В 62-ата минута домакините взеха още по-комфортна преднина, след точно изпълнение на Лоик Реми, въпреки импулса в играта на гостите.

Всичко в срещата бе решено в 69-ата минута, когато Марсилия стигна до дузпа. Голмайсторът Реми бе съборен в наказателното поле от Себасиан Кел, а реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Андре Айюв, който реализира втория си гол за вечерта и изобщо втори в Шампионската лига.

В другия мач от групата Арсенал взе много важни три точки при домакинството си на Олимпиакос с 2:1.

Гостите от Гърция обаче трябва да бъдат тимът, който да съжалява, тъй като пропуснаха редица изгодни положения пред вратата на "артилеристите".

Двубоят започна отлично за лондончани, които до 20-ата минута вече водеха с 2:0. Новото попълнение и една от най-големите млади надежди в селекцията на Венгер, Чембърлейн се разписа в 8-ата минута, а друг младок Андре Сантос покачи на 2:0.

Комфортната преднина успокои домакините, което можеше да им направи лоша шега. Гостите се върнаха в срещата само седем минути по-късно, когато Фустер намали за 1:2.

Футболистите на Арсенал показаха стара слабост, допускайки елементарни грешки в отбрана, които можеха да струват скъпо на лондончани. В крайна сметка играчите на Венгер успяха да запазят крехката си преднина до самия край на срещата.

Така след днешните срещи в група F Олимпик Марсилия оглави временното класиране с актив от шест точки, следван от Арсенал с четири, Борусия – две, а Олимпиакос заема последното място без спечелена точка от два мача, съобщи Гпнг.