"Манчестър Юнайтед" победи "Борнемут" като гост с 2:0 и се бетонира на второто място във Висшата лига.

Успехът идва след срамната загуба на "Олд Трафорд" от последния "Уест Бромич" и броени дни преди полуфинала за Купата на ФА срещу "Тотнъм".

Тимът на Жозе Моуриньо показа добра игрa в отбрана и реализира открилите се ситуации в предни позиции.

Крис Смолинг откри в 28-а минута при първата добра възможност след пас на Джеси Лингард. Второто попадение падна в 70-а минута, след като Ромелу Лукаку преодоля вратаря, излизайки очи в очи с него.

В хода на втората част домакините имаха основателни претенции за дузпа заради нарушение на Люк Шоу, който задържа Калъм Уилсън.

В крайна сметка "червените дяволи" събраха 74 точки и са на четири зад третия "Ливърпул". "Борнемут" остава 11-и с 38 точки и почти сигурно ще остане във Висшата лига и за догодина.