Три минути преди края "Реал" изоставаше в резултата, но на помощ отново се притече Кристиано Роналдо, който изравни с попадение в 12-и мач подред.

Резултатът бе открит в 14-та минута, когато Кордоба асистира на Уилямс при чудесна скоростна акция на гостите.

Малко по-рано вратарят на "Белия балет" вече се бе намесил решително, отново след шут на Уилямс.

Последваха силни минути за домакините и няколко техни бързи атаки, но изстрел на Роналдо срещна напречната греда, а Асенсио се отчете с пропуск.

"Реал' владееше топката през 70% от първата част, но така и не успя да стигне до гол.

През втората част Асенсио бе заменен от Иско, като само няколко минутки по-късно именно той можеше да изравни, но шутът му бе спасен от вратаря Кепа, който се отчете с редица важни намеси тази вечер.

Равенството стана факт едва 3 минути преди края на редовното време, когато Модрич асистира на Роналдо, който не прости на съперниковия страж, оформяйки крайното 1:1.

Равенството почти сигурно означава, че "Реал" официално сдава титлата в Испания. "Белия балет" се намира на 15 точки от първия "Барселона" при оставащи пет кръга до края.