Бяха нужни само пет дни за Роджър Федерер след завръщането му, за да вдигне купа над главата си.

Маестрото триумфира за първи път в турнира на трева в Щутгарт след чиста победа над канадеца Милош Раонич с 2:0 сета - 6:4, 7:6(3) за час и 20 минути.

Титлата е под №98 за швейцареца и под №18 на тревна настилка.

Тя дойде след пробив в третия гейм на първия сет и лесен тайбрек в заключителния сет - 7:3 точки.

Победата бе общо 11-а от 14 двубоя със световния №35 и дойде почти година след успеха над този съперник на четвъртфиналите в "Уимбълдън".

Федерер отново ще влезе като основен фаворит на най-популярния тенис турнир. 14 аса на Раонич срещу 4 за съперника не му стигнаха да го постави под напрежение.

Федерер спечели 38 от 44 точки на своя първи сервис, а такава успеваемост дава гаранция за успех.

За Роджър, който от утре ще е №1 в ранглистата, следващтата стъпка е турнира в Хале, който започва в предстоящата седмица.