Играе се до два успеха в три мача.

"Червените" доминираха в първия гейм, който спечелиха с 25:20 точки, а до края срещата беше изключително оспорвана.

Левски, който през миналата седмица спечели купата на България, изравни след 25:23, като взе поредни точки в края на втория гейм.

В третата част възпитаниците на Александър Попов наваксаха изоставане от 13:16 и след множество изравнявания стигнаха до успеха с 29:27, за да поведат отново в резултата.

Четвъртият гейм вървеше равностойно, но "сините" нанесоха своя удар след второто техническо прекъсване, след като поведоха с 22:19 и запазиха преднината си до края.

В тайбрека ЦСКА дръпна с 11:8 и не допусна обрат.

Лидерът в редовния сезон Пирин Балканстрой също стигна до драматична победа над гостуващия Славия с 3:2 (25:17, 25:16, 21:25, 29:31, 15:13).

Тимът от Разлог взе набързо първите два гейма, но последва отпускане, което позволи на столичани да стигнат до изравняване. В тайбрека домакините поведоха с 8:4, но допуснаха изравняване при 11:11. В решаващите разигравания в края играчите на Пирин все пак показаха повече увереност и стигнаха до успеха с 15:13 точки.

Вторият в редовния сезон Марек поведе с 1:0 победи в серията срещу Монтана след категорично 3:0 (25:16, 25:18, 25:21) в собствената си зала.

В последната четвъртфинална среща между Нефтохимик и финалиста за Купата на България Арда, отборът от Кърджали успя да обърне бургазлии - 2:3 (25:19, 27:25, 23:25, 22:25, 12:15) и по този начин да поведе в 1/4-финалната серия, информира БТА.